Kruhy prožitkového bubnování

pořádám kruhy prožitkového bubnování, ve kterých každý má možnost intenzivně vyzkoušet prožitkový způsob hraní, jaký používáme např. 20 let v bubenické skupině létající koberec.

video-anketa: co ti dal kruh prožitkového bubnování? jaké to bylo?

nejedná se o kurz techniky hry na buben, určeno i pro úplné začátečníky – bubeníky.

hraje se intuitivně volným způsobem v sedě, ve stoje, v leže, v tanci..

"rytmy člověka harmonizují"článek z květnového čísla časopisu " moje psychologie", 2016.

vlastní přinesené bubny jsou vítány :-) , ale je i možnost si bubny  zapújčit - prosím, pošlete v tomto případě zprávu na info@leciverytmy.cz

foto: roman dvořák  www.romandvorak.com

inspirací pro kruhy prožitkového bubnování byl pro mne zážitek extatické radosti během bubnování na obřadu s tradiční indiánskou medicínou ayuhuascou:

........při jedné písni, která se zrychlovala do obrovských energetických obrátek, jsem zažíval slovy nevyjádřitelnou intenzivní radost. uvědomoval jsem si, že je to poklad, který bych si nekoupil ani za všechny peníze světa. uvědomoval jsem si také, že právě zažívám silný léčivý vzorec. spočívá v tom, že radost je věc volby.  tak jako když si naladíme teď a tady  stanici rádia. v běžném životě většinou používáme vzorec, že je nějaká příčina a my se pak následně radujeme. během nejsilnějšího momentu jsem zažíval  vnitřní kontakt se starým mexickým šamanem. vnitřním zrakem jsem viděl jeho starou, snědou, vrásčitou tvář, na hlavě měl klobouk s barevnými indiánskými ornamenty. extaticky se na mě chechtal a beze slov mě povzbuzoval ve hře na buben. jeho úsměv byl naprosto šílený, ale bylo to zcela léčivé šílenství. léčivé šílenství v tom slova smyslu, že spaluje všechny klišé a stereotypy, jinými slovy totálně kreativní stav, na který jsem byl vyladěn svým vědomím během tohoto kontaktu......

mým záměrem a vizí pro kruhy prožitkového bubnování je společnou hrou s ostatními se otevírat tomuto léčivému vzorci, tak jak mi to ukázal tento mexický šaman.

radost a kreativita jsou propojeny, něco jako spojené nádoby...