Michal Haman

foto: roman dvořák  www.romandvorak.com

...kráčím cestou bubnů...

....zajímá mě především prožitkový přístup k hraní.

"i rytmy bubnů umí léčit -rozhovor s michalem hamanem:

mými učiteli na této cestě jsou zkušenosti, které jsem v průběhu let zažil při bubnování s indiánskou medicínou... to mi bylo zpětně inspirací i pro bubnování bez medicíny. i tak lze zažít intenzivní uvolnění, otevření se energii a léčivým vzorcům.. jsou to v podstatě kreativní řešení na osobní úrovni. člověku intuitivně ukazují, co je potřeba změnit, aby energie správně proudila a věci byly v harmonii.

tento obrázek je vize, která mi přišla při bubnování v hlubokém transu, během kterého jsem zažíval totálně kreativní stav vědomí.
později, když jsem si ji nakreslil, mi došla její symbolika: " vstaň a buď uzdraven"… teď a tady, nikoliv až někdy  v budoucnu..
resp. nemusí se to týkat jenom " uzdravení", ale podobně také realizace nějakého záměru:  jak udělat základní krok -  realizovat záměr teď a tady srdcem, nikoliv až někdy  v budoucnu.
prožitkové bubnování přitom funguje něco jako katapult do přítomného okamžiku. a zároveň každý úder bubnu je šance zavolat srdce….vize projektu léčivé rytmy je právě o tom...

pořádám bubnové kruhy, kde si každý může zažít tento prožitkový přístup.

článek z květnového čísla časopisu " moje psychologie", 2016.

dalším mým projektem je „ kreativní řešení“. Inspirace mi přišla opět během bubnování na  jiném obřadu s ayahuascou. týká se způsobu, jak zvýšit kreativní potenciál tvůrčího týmu lidí pomocí společného bubnování.

 

foto: verča
 papuchalk

metodika vychází z 20-ti leté praxe v bubenické skupině létající koberec. tu jsme založili roce 1994 společně s léčitelem a hudebníkem petrem piňosem a hudebníkem kamilem holubem.

 foto alžběta kopecká

naše koncerty mívají charakter taneční párty.

s kolegou petrem piňosem ze skupiny létající koberec vedeme zážitkové semináře léčivý trans

video:: roman dvořák  www.romandvorak.com

s tanečnicí asha ra - sheeba pořádáme zážitkové workshopy "taneční trans - fúze" , video - roman dvorak

foto: roman dvořák  www.romandvorak.com

v duu curanderos musicos  /deep minimal/ hraji společně s patrikem pelauchem / synchronicity trumpet/.

!!! naše koncerty jsou interaktivní - pro zájemce, kteří se chtějí přidat nejenom tancem, jsou připraveny k dispozici bubny a chřestítka !!!

viz facebook fotogalerie:

foto: pavel l. kopecky www.plkopecky.com