Projekt Kreativní Řešení

projekt kreativní řešení se týká způsobu, jak pomocí společného bubnování vyladit tvůrčí tým do tvořivé nálady, kdy „přeskakují jiskry“. Inspirace k tomuto projektu mi přišla během obřadu s tradiční indiánskou medicínou ayahuascou, při které jsem měl možnost hrát na buben:

........prociťoval jsem, že největší bohatství, které máme, je přítomný okamžik. přišel mi slogan : "kreativní řešení je dítětem přítomného okamžiku". uvědomoval jsem si, že bubnování je ve své podstatě něco jako katapult do přítomného okamžik. vnímal jsem, že mojí přirozeností je extatičnost, a že mojí přirozeností je otevírat lidi extatičnosti skrze společné bubnování. je to moje práce........

skutečné kreativní řešení není nikdy pouhým mechanickým opakováním starých vzorců. je to produkt otevřené intuice, který nelze vymyslet pouze rozumově. z historie umění a vědy je známa spousta příkladů, kdy velké nápady přišly jakoby samy, bez úsilí ( i když velké úsilí jim často předcházelo) ve stavu uvolnění, polospánku, spánku..

metodika čerpá z 20-ti letých zkušeností z bubenické skupiny létající koberec, kde je pro nás vždy nejdůležitější společně autenticky vstupovat do uvolnění a otevření se energii.

v tomto stavu jsou lidé na sebe napojeni. neustále spolu navzájem v improvizaci hravě komunikují rytmy. teď a tady nepřetržitě vznikají   neopakovatelné rytmické vzorce. tým se ladí na energeticko - prožitkové úrovni do společného excitovaného tvořivého režimu, kdy „přeskakují jiskry“.... je to v podstatě analogie metody „brain- storming“ na  rytmické, energeticko - prožitkové úrovni.

opakovanou praxí, kdy se kolektiv přirozeně naučí vstupovat do tohoto kreativního uvolněného stavu, se efekt zvyšuje.